Jak się buduje ultralekki samolot DV-1 Skylark

Výroba DV-1 Skylark

Ultralekkie samoloty DV-1 Skylark buduje w Paskově na Morawach firma DOVA Aircraft. Samoloty produkuje od roku 2000, a jej dolnopłaty są widoczne na niebie na całym świecie.

Prawie dwadzieścia lat z rozwojem komponentów i budową ultralekkich samolotów jest gwarancją, że Wasz DV-1 Skylark będzie absolutnie bezpieczny. Najlepsi specjaliści poświęcają każdemu budowanemu ultralightowi maksimum uwagi, a  efektem jest samolot, na którego skrzydłach wznosimy się z największą radością.

Samolot Ultralight, w skrócie również samolot UL, może służyć do celów rekreacyjnych i sportowych, do lotów treningowych i widokowych oraz podróży służbowych. DV-1 Skylark jest uniwersalną dwumiejscową maszyną, którą każdy może opanować bez problemu. Na pewno zaskoczy Was zwrotność i precyzyjne sterowanie oraz duża prędkość, dzięki której bezpiecznie i na czas dotrzemy do celu.

Výroba DV-1 Skylark

Szybszy, niż wiatr

Oryginalny design maszyny zapewnia samolotowi perfekcyjną sterowność i doskonałe właściwości aerodynamiczne. Dzięki podwójnej konstrukcji kompozytowej i unikalnym nitom zastosowanym do połączeń na powierzchniach skrzydeł, otaczające powietrze stawia ultralekkiemu DV-1 Skylark minimalny opór. Wynikiem połączenia eleganckiego designu i innowacyjnej konstrukcji jest większa prędkość i mniejsze zużycie paliwa.

Na skrzydłach harmonii

Zanim ostatecznie powstanie ultralekki samolot DV-1 Skylark , to każdy jego komponent przejdzie przez ręce naszych doświadczonych specjalistów. Od mocnego podwozia po kokpit i od śmigła do sterów ogonowych, cała maszyna jest złożona w idealną całość. Poszczególne części są wykonane i zmontowane ze sobą z dokładnością sterowaną komputerowo.

Powłoka powierzchni skrzydeł jest połączona za pomocą nitów z wpuszczanymi łbami. DV-1 Skylark jest jedynym samolotem na rynku, który może się pochwalić takim elementem konstrukcyjnym. Oprócz mocnego i bezpiecznego połączenia materiału te nity mają zalety aerodynamiczne. Dzięki zapewnieniu pomijalnego oporu powietrza zapewniają one ultralekkiemu samolotowi równomierne przyspieszanie podczas lotu, jak i komfortowe obroty, start i lądowanie.

Příprava motoru Rotax pro ultralehké letadlo DV-1 Skylark

Motorowe serce samolotu

Ultralekkie samoloty DV-1 Skylark są wyposażone w doskonałe silniki marki Rotax, które są znane ze swojej niezawodności i stabilnych osiągów. Dzięki ogólnoświatowemu uznaniu i obecności tych silników w ultralightach, w razie awarii praktycznie nigdzie nie będzie problemu ze znalezieniem serwisu. Silnik napędza śmigło czeskiej produkcji, specjalnie przygotowane właśnie do DV-1 Skylark. Design śmigła na miarę przyczynia się do lepszej aerodynamiki samolotu i do osiągania ogólnie lepszych osiągów .

Usiądźmy wygodnie

Przestronny kokpit samolotu w pełni odpowiada dzisiejszym standardom i wymaganiom nowoczesnego i stylowego latania. W ogrzewanej kabinie pilota znajdują się nie tylko dwa ergonomicznie pozycjonowane fotele, w których można wypocząć podczas długiego lotu, ale i dużo miejsca na podręczny bagaż.

 

 

 

 

Avionka ultralight letadla DV-1 Skylark

Deska przyrządów może być modyfikowana i skonfigurowana na miarę i zgodnie z życzeniem klienta. Każdemu lotnikowi odpowiada inna awionika i dlatego w Skylarku nie ma problemu z umieszczeniem takiego sterowania, do którego jesteście przyzwyczajeni. Po co komplikować sobie drogę do chmur – w niebie chcemy się czuć wygodnie.

Spójrzmy na świat z wysoka

Przy produkcji i montażu szczególny nacisk kładziemy na Wasze bezpieczeństwo podczas lotu. Szczególną uwagę poświęcamy wszystkim częściom samolotu – od  silnika, aż po ostatnią śrubkę. Wszystko jest poddane precyzyjnej kontroli komponentów i połączeń. Układ paliwowy, system elektryczny, dźwignie, cięgna i klapy, po prostu wszystko doskonale współpracuje, jak w zegarku. I dlatego na górze, w obłokach możemy się skoncentrować na samej czystej radości z lotu.