Zrealizujcie sami swój skrzydlaty sen

Chcecie poznać swój samolot aż do ostatniej śrubki? Latać maszyną, którą zbudowaliście własnymi rękoma? Samolot DV-1 Skylark możecie teraz sami złożyć w naszych halach, jako jego monterzy. Będziecie mieć do dyspozycji wszystkie komponenty, plany, potrzebne narzędzia i wykwalifikowanych specjalistów. Nie potrzebujecie żadnych specjalistycznych egzaminów, ani umiejętności technicznych, starczy zapał i chęć do pracy. We wszystkim innym Wam pomożemy.

Gdzie zbudujecie ultralight i jak szybko

Elementy samolotu do samodzielnego montażu czekają na Was w hali montażu firmy DOVA aircraft w Paskově. Wszystko jest przygotowane do montażu. Dzięki temu uda się Wam zmontować samolot w przybliżeniu za 200 godzin, ale można też zdążyć i szybciej. Harmonogram pracy przygotowujemy zgodnie ze swoimi możliwościami. Żeby wyjść Wam jak najbardziej na przeciw i oszczędzić Wasz drogocenny czas, możemy zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie w odległości pół kilometra od pomieszczeń produkcyjnych.

Co potrzebujecie, a czego nie

Aby sprawnie zmontować ultralekki samolot, będziecie potrzebować nadzoru technika lotniczego i profesjonalnych narzędzi. To wszystko już będzie na Was czekać w Paskově . Ze sobą  zabierzcie dobry nastrój, ponieważ z nim lepiej wychodzi montowanie i nitowanie. Nie musicie się bać, jeżeli czegoś nie będziecie wiedzieć, oprócz szczegółowej instrukcji rysunkowej stale będą do dyspozycji nasi wykwalifikowani specjaliści. Kłopoty dnia codziennego zostawcie w domu i skorzystajcie z możliwości pracy w zespole podobnych zapaleńców do latania, jakimi sami przecież jesteście. Czas szybko tu minie i już niedługo i Wy polecicie swoim własnoręcznie zbudowanym Skylarkiem.

Výrobní hala Ultralehkého letadla DV-1 Skylark

Samolot jest gotowy, kiedy może się wznieść?

Kiedy Wasz samolot UL jest już zbudowany, to pozostaje wykonać jeszcze kilka ostatnich kroków, zanim po raz pierwszy nim polecicie. Najpierw pozwólcie nam pomalować i polakierować Wasz samolot dokładnie według Waszego projektu. Samolot zabierzemy na Wasze lokalne lotnisko i oblatamy go. Jeżeli jesteście przyzwyczajeni do latania innym typem samolotu, zapewnimy Wam typowe przeszkolenie na DV-1 Skylark. A potem możecie się już swoim nowym, własnoręcznie zbudowanym ultralekkim samolotem wznieść się wprost w obłoki.

Dlaczego warto samemu zbudować samolot?

Zbudowanie własnego ultralightu z części do samodzielnego montażu jest w porównaniu z zakupem już gotowego samolotu o wiele tańsze. W ten sposób uzyskacie manualne umiejętności i nie da się wykluczyć, że montaż polubicie na tyle, że będziecie chcieli składać samoloty dla innych. Podstawową zaletą jest jednak znajomość własnego samolotu od a do zet. Opanujecie naprawy i konserwację z zawiązanymi oczyma. Krótko mówiąc, na swoim Skylarku będziecie mogli polegać tak samo, jak na sobie.

Nie jest to sen, ale rzeczywistość

Zbudujcie własnoręcznie samolot. Sprawdźcie, jak to jest, kiedy spod waszych rąk z części do samodzielnego montażu powstaje ultralight. Poznacie uczucie dumy, którą daje własnoręczne zbudowanie samolotu. I przeżyjecie tę wyjątkową radość, kiedy swoim Skylarkiem po raz pierwszy oderwiecie się od ziemi.